Dieta na potencję – czego unikać?

5 listopada 2019 Dieta na potencje

Jak wiadomo, istnieją produkty, które nie są w żaden sposób korzystne dla naszego zdrowia. Są to np. sól, cukier, a także przesadna ilość tłuszczu. Często to dzięki nim nieco trudniej stracić nadmierne kilogramy, a jak się okazuje, ma to również dodatkowy wpływ na potencję. Dietetycy radzą jednak zachować zdrowy balans – jeśli np. lubimy owoce, które owszem, zawierają cukry proste, ale również mnóstwo witamin, nie powinnyśmy rezygnować z ich spożywania.
Unikanie kawy ma korzystny wpływ na potencję, ponieważ nie pijąc jej, nie wypłukujesz magnezu z organizmu.

Bardzo ważne jest również, by dieta była jak najbardziej bogata w tłuszcze, ale te, które mają korzystny wpływ na przyswajanie niektórych witamin. Należą do nich cenne kwasy Omega 3. Aby ograniczyć ilość tłuszczy nasyconych w diecie, unikaj fast foodów, słodyczy i ciastek.

Warto również wspomnieć o negatywnym wpływie używek na potencję – postaraj się ograniczyć do minimum spożycie alkoholu. Już dawno do lamusa odeszły mity o jego zbawiennym wpływie na niemal każdą sferę życia. Jeśli zależy Ci na Twojej płodności oraz utrzymaniu jak najdłuższej aktywności seksualnej - rzuć palenie. Ono również niszczy Twoje zdrowie, mając szczególnie negatywny wpływ na jakość nasienia.

5 listopada 2019 Dieta na potencje