Witaminy na potencję

5 listopada 2019 Dieta na potencje

Witaminy na potencję warto spożywać nie tylko w postaci suplementów, ale również w codziennej, zróżnicowanej diecie. Warto wykorzystywać w tym celu owoce sezonowe, których zawartość szczególnie pomaga w utrzymaniu dobrego zdrowia i kondycji seksualnej. Postaramy się podać kilka podpowiedzi odnośnie tego, na jakich pokarmach warto się skupić, by siły witalne wciąż utrzymywały się na zadowalającym poziomie.

Witaminy na potencję - skład suplementów

Suplementy na potencję mają za zadanie zwiększyć ruchliwość plemników oraz ogólnie poprawić ich pracę. Korzystny wpływ na te czynniki ma dieta bogata w cynk, selen oraz witaminy z grupy B. Co ważne – na pokarmy i kapsułki zawierające powyższe substancje powinni zwrócić uwagę nie tylko panowie po 45. roku życia, ale również ci, którzy planują potomstwo.

Najlepiej przyswajalne witaminy na potencję

Zdecydowanie największą wchłanialność mają witaminy i minerały zawarte w pokarmach, które spożywasz na co dzień. Dlatego też panowie prowadzący szczególnie wyczerpujący tryb życia, a także ci, którzy są szczególnie aktywni fizycznie oraz są w trakcie rekonwalescencji po chorobie. Warto wówczas zwracać szczególną uwagę na produkty zawierające witaminy E i D, a także C oraz witaminy z grupy B. Korzystnie na męską płodność wpływa również koenzym Q10. Pozyskując wymienione składniki z pokarmu, warto pamiętać, że na ich odpowiednie działanie być może trzeba będzie trochę poczekać. Zapewniamy jednak, że warto!

Słońce źródłem witaminy D

Dla panów chcących powiększyć rodzinę, oprócz odpowiedniej diety, ważna jest również odpowiednia dawka nasłonecznienia. Korzystanie z kąpieli słonecznych ma korzystny wpływ na potencję. Pamiętaj jednak, aby robić to z umiarem – nie warto narażać swojej skóry na poparzenia, rezygnując z filtrów. Ciekawostka: panowie mają największe stężenie testosteronu w sierpniu, najbardziej słonecznym miesiącu w roku. W okresie jesienno-zimowym warto suplementować sobie witaminę D w postaci kropelek lub kapsułek, nie tylko po to, by zachować na prawidłowym poziomie siły witalne, ale również dla prawidłowego działania układu nerwowego lub odpornościowego.

Skąd czerpać witaminy z grupy B i E?

Witamina E znana jest ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Znajdziesz ją w orzechach, migdałach i tłustych rybach. Z kolei witamin z grupy B są obecne w mleku, wątróbce, a także chude mięsa i sery. Warto zatroszczyć się o odpowiedni poziom tych witamin w organizmie, ponieważ warunkują one wchłanianie się innych substancji, takich jak wcześniej wspomniany selen, witaminy z grupy B, A i C.

Witamina C nie tylko na przeziębienie

Wielu panów nie docenia dobroczynnego wpływu witaminy C na ich organizm. Ten cenny składnik znajdziemy w cykorii, szpinaku, rzodkiewce, kiszonej kapuście i ogórkach. Co ciekawe, zawiera ją również sałata i młode ziemniaki. Jedz też dużo cytrusów, a z pewnością wszelkie kłopoty z szeroko pojętym zdrowiem, będą Cię omijać.

Cenna witamina A

Dla naszej reprodukcji jedną z najcenniejszych witamin jest witamina A. Wpływa ona korzystnie na wartość materiału genetycznego, a także na produkcję męskich hormonów płciowych. Znajdziesz ją w strączkach, a także szpinaku, ogórkach i innych zielonych warzywach.

5 listopada 2019 Dieta na potencje