Zioła dla mężczyzn

5 listopada 2019 Dieta na potencje

Dla wielu osób ziołolecznictwo wciąż jest o wiele bardziej skuteczne niż leczenie preparatami z apteki. Jak się okazuje, w wielu sytuacjach jest to w pełni uzasadnione, ponieważ właściwie przyrządzone dania z dodatkiem ziół lub różnego rodzaju herbatki i napary, mogą skutecznie pomóc w utrzymaniu lub poprawie w sferze sprawności seksualnej.

Zioła dla mężczyzn – na jakie problemy?

Ziołolecznictwo może okazać się pomocne w leczeniu niepłodności. Często brak możliwości poczęcia potomka wynika z kłopotów z gospodarką hormonalną lub układem moczowym. Często niekorzystny wpływ na męską płodność mają również kłopoty z krążeniem lub choroby takie jak Hashimoto lub cukrzyca. Wpływają one na obniżenie męskiego libido, a co za tym idzie – problemy z erekcją lub jakością nasienia.

Medycyna naturalna w służbie męskiej płodności

Wielu lekarzy i specjalistów z dziedziny seksuologii podkreśla, że zioła dla mężczyzn mogą być skuteczne w walce z niepłodnością. Dobrze wesprzeć ziołolecznictwo odpowiednią dietą, aktywnością fizyczną oraz zdrowym trybem życia. Istotne są takie czynniki jak: ograniczenie spożywania alkoholu, rozsądna ilość snu (6-8 godzin na dobę) oraz spożywanie ok. 5 posiłków dziennie.

Które zioła wpływają korzystnie na męską płodność?

Panowie często podchodzą dość sceptycznie do picia herbatek i wywarów, warto jednak zmotywować się do ich regularnego spożywania.
Jednym z ziół wpływających najkorzystniej na męską płodność jest żeń-szeń. Podnosi on poziom libido oraz testosteronu, a także korzystnie wpływa na czas erekcji. Swoje właściwości zawdzięcza on ginsenozydom, czyli związkom, mającym wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych, a także odpowiadających za rozluźnianie mięśni. Co ważne, żeń-szeń wpływa również korzystnie na układ odpornościowy, pamięć i koncentrację.

Kolejną rośliną mającą korzystny wpływ na życie seksualne mężczyzn jest miłorząb japoński. Zawiera on cenne flawonoidy, które wpływają na zwiększenie popędu seksualnego, wydłużają czas erekcji, a także podnoszą satysfakcję z orgazmu.

Jagody jałowca brazylijskiego zapobiegają apatii oraz pomagają poradzić sobie z przewlekłym zmęczeniem, które wpływa niekorzystnie na sprawność seksualną. Roślina pomaga mężczyznom, którzy mają kłopoty z popędem seksualnym nie tylko z przyczyn psychosomatycznych. Regularne stosowanie jagód poprawia popęd, jak również czas trwania erekcji.

Jeśli poszukujesz ziół, które mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, zwróć uwagę na korzeń Maca. Jest to warzywo, które oprócz swojego korzystnego wpływu na potencję, ma również właściwości wzmacniające organizm. U mężczyzn zwiększa ono ruchliwość plemników i jakość spermy, u kobiet natomiast reguluje pracę układu hormonalnego, wpływając również na zaburzenia miesiączkowe.

Istnieją zioła, których dobroczynne oddziaływanie na potencję odkryto już setki lat temu. Jedną z takich roślin jest liść Damiana. Był on stosowany już przez starożytnych Majów. Liść stosowany jest jako afrodyzjak, poprawiający jakość i długość stosunków seksualnych. Reguluje on również pracę układu nerwowego i hormonalnego, łagodząc skutki depresji.

Buzdyganek ziemny zwiększa produkcję spermy, a także wydłuża czas erekcji. U kobiet wpływa on na poprawę laktacji. Co ciekawe, roślina jest również najskuteczniejszą i legalną alternatywą dla dopingu sterydowego, ponieważ podnosi poziom hormonów anabolicznych.

Jak się okazuje, rośliny mają mnóstwo właściwości, o których zapewne jeszcze się nie dowiedzieliśmy. Wiedza na temat ziołolecznictwa wciąż jest aktualizowana, jednak jej korzystny wpływ na nasz organizm jest bezsprzecznie potwierdzany przez specjalistów wielu dziedzin nauki. Warto więc korzystać z tej wiedzy i stosować zioła jako alternatywę dla suplementów oraz dodatek do zdrowej, zbilansowanej diety.

5 listopada 2019 Dieta na potencje