Bokserki czy slipy?

5 listopada 2019 Lifestyle

Niewielka ilość materiału, najczęściej bawełnianego, zakończona gumką – niby nic szczególnego. A jednak ! W naszym kraju, w którym mieszka ponad 18 milionów mężczyzn, z pewnością tę liczbę można podzielić przez zwolenników bokserek albo slipów. Z czego wynika ten podział? Jedni kochają, drudzy nienawidzą? Trudno uwierzyć, że ten niewielki fragment materiału może budzić tak skrajne emocje. Dlaczego?
Przeciętny mężczyzna mieszkający w Polsce bardzo niechętnie dzieli się refleksjami na temat noszonej bielizny. Z reguły panowie zabierają głos, kiedy sytuacja bywa na tyle nieprzyjemna, że już nie można milczeć.

Bokserki

Bokserki to cześć męskiej bielizny, spodenki, które są noszone jak krótkie spodnie. Nazwa pochodzi od francuskiego słowa calcif (kalsif). Nawiązuje ono do krótkich spodenek używanych przez bokserów, gdyż taki rodzaj bielizny miał zapewnić swobodę ruchów.

Wyróżniamy bokserki obcisłe i luźne. Ten pierwszy rodzaj daje pewien komfort, ponieważ ściśle przylegając do ciała przytrzymuje również męskie genitalia, z kolei jeśli chodzi o luźny krój, to nie daje on takiego komfortu. Materiał, z którego są wykonane to bawełna, która posiada niewielką domieszkę elastanu lub innego włókna syntetycznego. Początkowo były produkowane tylko białe modele, współcześnie występują w różnorodnych kolorach: czarnym, szarym, niebieskim czy czerwonym itd. Podczas, gdy tradycyjne majtki wykonywane są zwykle bez żadnego wzoru czy nadruku, obecnie mamy do wyboru niezliczone ilości wzorów graficznych, przewidzianych dla bokserek. Bokserki luźne, są z reguły nieco dłuższe i mogą się podwijać - jest to jeden z mankamentów podczas noszenia. Niestety gorzej radzą sobie ze stabilizacją męskich narządów, co przy dużej aktywności fizycznej, może powodować dyskomfort.

Slipy

Slipy to element bielizny męskiej o wyciętym kroju, który ma za zadanie ochraniać intymne części ciała mężczyzny. Dobrze dobrane potrafią podkreślić męskie atuty i zagwarantować ich właścicielowi ogromny komfort podczas noszenia, zwłaszcza w trakcie aktywności fizycznej. W przeciwieństwie do bokserek, slipy przytrzymują męskie genitalia na swoim miejscu. Właściciele większych brzuchów, tych nazywanych „mięśniami piwnymi” znajdą w nich też kolejną zaletę – slipy stabilizują wnętrze brzucha. Oprócz funkcji zdrowotnych, odpowiednio dobrane slipy męskie kształtują męską sylwetkę, sytuują wszystko na właściwym. 

Istnieje jeszcze jedna ważna dla panów zaleta z posiadania tego modelu majtek – ukrywają one widoczne podniecenie seksualne, dlatego można zakładać je pod spodnie z cienkiego materiału, na który odznacza się ułożenie męskich genitaliów. Swoim anatomicznym kształtem zapewnią też odpowiednią cyrkulację powietrza, co pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała i chroni jądra przed przegrzaniem, które jak wiadomo ma bezpośredni wpływ na spermatogenezę. Zakłócenie tego procesu może skutkować bezpłodnością.

Bokserki czy slipy?

Ta, jakże krótka charakterystyka, dwóch, najbardziej rozchwytywanych modeli z bielizny męskiej, być może pozwoliła na dokonanie ostatecznego wyboru ,,swojego typu” preferowanej bielizny. Wybór należy do Was. Być może chcecie coś zmienić w codziennej stylizacji a nie wiecie od czego zacząć – zacznijcie od majtek! Niby nic szczególnego, a w przypadku pozytywnej zmiany – nieoceniona ulga i maksymalny komfort w życiu codziennym.

5 listopada 2019 Lifestyle