Jakie rasy psów wybierają mężczyźni?

5 listopada 2019 Lifestyle

Panuje przekonanie, że kobiety znacznie częściej niż panowie wybierają psy małych ras. Nie jest to prawdą, ponieważ również wśród panów znajdziemy miłośników Maltańczyków, Yorków oraz innych ras ozdobnych. Geneza uprzedzeń zapewne ma swoje źródło w postrzeganiu mężczyzn podkreślających swoją pozycję społeczną posiadaniem jak największego i jak najgroźniejszego psa. Nasz przegląd pomoże rozprawić się z tym mitem.

Jakie rasy psów wybierają mężczyźni? – fakty i opinie

Panowie decydujący się na wybór psów mniejszych ras, często narażają się na ostracyzm ze strony znajomych. Dlaczego? Bo podobno „męskie psy” to raczej Pitbulle, owczarki niemieckie itp. Tymczasem o wyborze pupila często decydują takie czynniki jak metraż mieszkania danej osoby lub po prostu – jej charakter i styl życia. Dlatego też nie ma co starać się na siłę wpasować w ramy czyichś oczekiwań co do naszego pupila, bo ma być on po prostu Twój i to Ty masz z nim spędzać czas i się nim opiekować.

Rasy psów do miasta

Przez panów mieszkających w miastach wybierane są często takie rasy jak Buldog Francuski lub Manchester Terrier. Obie rasy są idealne dla osób zapracowanych, ponieważ bardzo dobrze radzą sobie z miejskim hałasem i nie mają szczególnych wymagań pielęgnacyjnych. Ich zapotrzebowanie na ruch jest dość przeciętne, co w przypadku panów przebywających większość dnia w pracy, z pewnością jest bardzo istotne.

Psy dla miłośników długich spacerów

Na pytanie o to, jakie rasy psów wybierają mężczyźni lubiący aktywne spędzanie wolnego czasu, bardzo często padają takie odpowiedzi jak Mastiff angielski, Dog Niemiecki i Bernardyn. Przedstawicieli wszystkich wymienionych ras łączą potężne gabaryty, dobrze rozwinięta muskulatura oraz potrzeba długich spacerów. To psiaki dla odpowiedzialnych mężczyzn, którzy nie tylko dbają o regularne dostarczanie odpowiedniej dawki ruchu swojemu psiakowi, ale również pilnują regularnych wizyt u weterynarza oraz odpowiedniej diety swoich pupili. W przypadku tak dużych psów istotny jest również metraż mieszkania – dobrze, by duży psiak miał sporo przestrzeni zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze psa?

Panowie wybierający poszczególne rasy twierdzą, że zdecydowali się na nie, zwracając uwagę na szereg czynników, spośród których wygląd wcale nie był najważniejszy. Równie istotne okazały się takie czynniki, jak usposobienie psa, ryzyko zachorowań na różne mniej lub bardziej poważne choroby, a także sentyment do poszczególnych ras. Niewielkie znaczenie miało tu zdanie płci przeciwnej na temat poszczególnych ras. Zastanawiamy się, czy na pewno odpowiedzi na to pytanie były udzielane zupełnie szczerze.

Jak się okazuje, wybór towarzysza codzienności nie jest najłatwiejszy, jednak warto podjąć wszelkie starania, by pies był dopasowany do stylu życia właściciela oraz jego temperamentu, by każde z nich mogło spędzać czas w ulubiony sposób, nie wymagając ogromnych poświęceń od drugiej strony. Wtedy posiadanie psa stanie się prawdziwą przyjemnością, a nie kolejnym przykrym obowiązkiem.

5 listopada 2019 Lifestyle