Męska fryzura idealna do kształtu Twojej twarzy

5 listopada 2019 Lifestyle

Nie ma się co oszukiwać. Wygląd człowieka jest istotnym elementem tego, jak nas postrzegają inni ludzie. Jeśli dbasz o siebie, a mimo to za każdym razem wracając od fryzjera, który zrobił Ci ulubioną fryzurę, czujesz że coś jest nie tak, że nie wyglądasz tak jakbyś sobie tego życzył - to nie musi być od razu powód do zmartwień.  Najprawdopodobniej nie jesteś nieatrakcyjny, tylko Twoja ulubiona fryzura po prostu do Ciebie nie pasuje. Tak, jak dobrze dopasowany strój potrafi zamaskować mankamenty naszej sylwetki, jak celnie trafiony wybór alufelg sprawia, że Twój samochód wygląda na szybszy, tak dobrze dobrana fryzura może dodać Ci dużo uroku. 

Idealna męska fryzura a kształt twarzy

Na przestrzeni lat i rozwoju stylizacji włosów powstało mnóstwo fryzur. Niektóre z nich dobrze wyglądają u jednej osoby, a u innej już mniej korzystnie. Czasem zdarza się że fryzura, która świetnie pasuje jakiemuś znanemu aktorowi, na naszej głowie wygląda przeciętnie lub wręcz nas szpeci. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Ludzkie twarze mają różne kształty i nie zawsze fryzura którą zobaczyliśmy u kogoś, będzie do nas pasowała. Przyjrzyjmy się kilku zasadom odnośnie kształtu męskich twarzy i sprawdzonych fryzur, które z pewnością będą korzystnie wpływały na nasz wygląd.

Twarz okrągła

Najbardziej rozpoznawalną na świecie męską twarzą o okrągłym kształcie jest Leonardo DiCaprio. Faceci z okrągłą twarzą powinni postawić na tradycyjne fryzury z krótszymi bokami i dłuższą górą. Pozwoli to wydłużyć jej kształt. Bardzo korzystne będzie też postawienie grzywki i zaczesanie jej lekko na bok. Przy takim kształcie twarzy kategorycznie nie powinno się zakrywać czoła grzywką, gdyż to jeszcze doda jej krągłości.

Twarz owalna

Posiadacze owalnej twarzy mają największy wybór w zakresie fryzury. Twarz owalna jest proporcjonalna i jedynym zabiegiem, który może w tym przypadku zaszkodzić jest grzywka. Sprawi ona, że twarz będzie zbyt okrągła.

Twarz trójkątna

W przypadku tego kształtu twarzy, należy skupić się wyrównaniu proporcji  twarzy i na poszerzeniu linii czoła. Takim osobom polecane są dłuższe fryzury, składające się z kilku warstw. Broda – najlepiej krótka, taka, która nie poszerza dolnej części twarzy.

Twarz prostokątna

To jeden z najbardziej  podłużnych kształtów twarzy, a zarazem najtrudniejszy do wymodelowania. Włosy nie mogą być ani za krótkie, ani za długie. Sprawdzą się fryzury, które nadadzą twarzy lekkości np. swobodna, cieniowana grzywka. Jeśli chodzi o zarost, w tym przypadków lepiej nie zapuszczać brody.

Twarz kwadratowa

Ten kształt twarzy jest uznawany za jeden z najbardziej męskich atrybutów. Jego właściciele powinni unikać wyraźnie zarysowanych linii cięcia. Najlepsze będą nieregularne linie, które złagodzą rysy twarzy. Można spróbować wysmuklić twarz, poprzez odpowiednia stylizację brody – krótszą po bokach a dłużą przy podbródku.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu nadal nie potrafisz określić, jaka męska fryzura pasuje do kształtu Twojej twarzy, to koniecznie udaj się do dobrego fryzjera lub stylisty, który z pewnością fachowo Ci podpowie.

5 listopada 2019 Lifestyle