Suplementy diety dla mężczyzn

5 listopada 2019 Seks i związki

Niezależnie od tego, jak dziś wygląda etos współczesnego mężczyzny, czy prezentujemy model tradycyjny, w którym mąż utrzymuje dom a kobieta zajmuje się dziećmi, czy jesteśmy zwolennikami związków partnerskich, które dzielą obowiązki między dwie osoby lub też preferujemy życie jednoosobowej indywidualności – trzeba przyznać, że współczesny świat, nie sprzyja zachowaniu zdrowia i witalności. A zatem na jakie suplementy dla mężczyzn warto postawić? 

 

Niedobór składników w męskiej diecie

Zanieczyszczenie gleby i powietrza w sposób znaczący obniża jakość spożywanej żywności. Stres oksydacyjny, nadmierny wysiłek fizyczny i psychiczny, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu czy inne używki – to tylko niektóre z czynników, które niszczą nasze zdrowie.
 
Mówiono nam już nieraz, z telewizji, radia i wszelkiej prasy: należy uzupełniać swoją dietę o witaminy i minerały, których nie dostarczamy organizmowi w codziennej diecie, ponieważ wszelkie niedobory, przyczyniają się do powstawania chorób. Suplementacja diety stała się bardzo powszechnym tematem: tabletki i kapsułki, są już niemalże w każdym sklepie. Czy ich szeroka dostępność sugeruję, bezpieczeństwo dla zdrowia? Na co Panowie powinni zwrócić uwagę, przy wyborze takich produktów? Czy uzupełnianie diety pozwoli cieszyć się lepszym zdrowiem?
 
Suplementy nie są lekiem a środkiem spożywczym, który musi spełniać kryteria, za pomocą których charakteryzuje się żywność pod względem wartości odżywczej oraz bezpieczeństwa dla naszego organizmu. Kierując się zakupem określonego produktu, warto zwrócić uwagę na informacje zawarte na opakowaniu. Zaczynając od samego tworzywa, z którego wykonany jest pojemnik przechowywujący wyrób. Najzdrowszym opakowaniem produktów jest szkło, które nie wpływają na skład chemiczny suplementów. Czytajmy wnikliwie skład, zwracając szczególną uwagę na alergeny oraz substancje konserwujące. W przypadku wszelkich wątpliwości, najlepiej skonsultować swój wybór z lekarzem lub dietetykiem.

 

Jakie suplementy dla mężczyzn warto wybrać?

Dla panów szczególnie ważne jest zadbanie o bogactwo w diecie, takich składników jak:
  • magnez - wspomaga pracę serca i mięśni, koi nerwy,
  • wapń - reguluje układ nerwowy, kontroluje krzepnięcie krwi, wzmacnia kości,
  • selen - odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, wspomaga odporność,
  • cynk - wzmacnia włosy i paznokcie, poprawia sprawność intelektualną,
  • witamina D -wpływa na poziom testosteronu, pozytywnie wpływa na układ kostny,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe - wzmacniają układ krwionośny oraz pracę serca i  mózgu,
  • żelazo - pomaga uniknąć nadwagi, cukrzycy i raka jelita grubego,
  • witaminy z grupy B - łagodzą napięcie nerwowe, poprawiają nastrój i sprawności umysłu,
  • witamina C - zapobiega procesom starzenia komórek, poprawia pracę układu krążenia  i  działa przeciwnowotworowo.
Pamiętajmy, że suplementy diety dla mężczyzn mogą być jedynie uzupełnieniem żywienia. Nasza codzienna dieta powinna zawierać produkty naturalne, nieprzetworzone chemicznie, składające się z warzyw, białka, węglowodanów, tłuszczy oraz owoców. Niezbędne jest też prawidłowe nawodnienie organizmu - wypijajmy około 3 litrów wody dziennie, dbajmy o aktywność ruchową i cieszmy się życiem!
5 listopada 2019 Seks i związki