Męskie gry, w które musisz zagrać

5 listopada 2019 Sport i hobby

Trzeba przyznać, że rynek gier nigdy tak nie rozpieszczał miłośników wirtualnych rozgrywek. Mamy do czynienia nie tylko z tytułami o doskonałej fabule, wspaniale dopracowanych graficznie, ale również oferujących różne dodatki, które czynią je bardziej atrakcyjnymi. Zebraliśmy pięć gier, które nie tylko naszym zdaniem są jednymi z najlepszych, a już na pewno polecamy je każdemu miłośnikowi gier komputerowych.

Wiedźmin

Każda z części Wiedźmina to nie tylko pożywka dla osób tworzących GIF-y i memy, ale również doskonała rozgrywka z rozbudowaną fabułą. Dobrze rozpocząć ją znając film lub książkę, jednak nie jest to konieczne, by doskonale wczuć się w klimat. Najnowsza wersja gry umożliwia nam wytwarzanie mieczy, zbroi i eliksirów, a także wyspecjalizowanie się w wybranym przez nas stylu walki. Co ciekawe, rozgrywka wymaga często podejmowania trudnych moralnie decyzji, co czyni fabułę jeszcze bardziej wciągającą. To zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla miłośników świata wykreowanego przez Sapkowskiego.

Max Payne

To nietypowa strzelanka, w której wcielamy się w postać detektywa, by wytropić zabójców naszej rodziny. Gra podzielona na akty i rozdziały, co chwilę dostarcza nowych dowodów, które często, zamiast pomagać nam rozwikłać zagadkę, dodatkowo ją gmatwają. Z pozoru prosta fabuła, co chwilę dostarcza nam kolejnych wątków.  Gra umożliwia poruszanie się w trybie bullet time. Jeśli od zawsze marzyłeś o odegraniu sceny z Matrixa ze strzelaniem w zwolnionym tempie, teraz będziesz mieć ku temu niepowtarzalną okazję.

Bioshock: Infinitie

To męska gra, w którą musisz zagrać, jeśli lubisz poczucie niepokoju towarzyszące Ci podczas całej rozgrywki i męczącą niepewność, połączoną z brakiem możliwości odmowy wykonania misji. To nie jest zwykła strzelanka. Nie może być, jeśli zaczyna się od momentu, w którym w latarni znajdujesz broń i zdjęcie dziewczyny, którą musisz odnaleźć. Po drodze spłacasz długi oraz wykonujesz szereg innych zadań, co do których jesteś pewien, że ich niewykonanie może mieć przykre konsekwencje. Cała rozgrywka trzyma w napięciu do ostatniej minuty.

The last of us

Przemytnik zostaje opiekunem nastoletniej sieroty w świecie, którego nie chcielibyśmy zobaczyć na własne oczy – ziemia zniszczona przez zarazę, miasta rządzone przez zmutowanych mieszkańców - ofiary śmiercionośnych grzybów, a pozostali walczą o jedzenie, broń i dach nad głową. Gra jest bardzo dobra głównie dzięki kreacjom postaci. Przeżywasz rozterki głównych bohaterów i z czasem Tobie też zaczyna zależeć na ich przetrwaniu.

Męskie gry, w które musisz zagrać – tzw. klasyki gatunku

Nie, nie zapomnieliśmy o Prince of Persia, Draculi i innych tytułach, które stanowią absolutny must have dla każdego, kto mianuje się znawcą gier komputerowych. Opisane szerzej pozycje to raczej perełki w swoim gatunku, które dobrze jest znać. Warte uwagi są również gry Battlefield, GTA oraz każda, w której masz okazję przetestować na torze swoje sportowe auto. Bo czasem warto przenieść swoje motoryzacyjne zapędy na wirtualne tory.

5 listopada 2019 Sport i hobby