Prawdziwie męskie hobby

5 listopada 2019 Sport i hobby

Zdecydowana większość mężczyzn pracuje zawodowo. Dla niektórych zajmowane stanowisko to cel sam w sobie, ale są też tacy, którzy traktują pracę jako środek do realizacji swoich pasji. Niektórzy mają swoje zainteresowania i z powodzeniem spędzają czas wolny. Co jeśli do tej pory nie udało Ci się odkryć swojego męskiego hobby? Przedstawiamy kilka zajęć:

Sport, czyli odwieczna forma rywalizacji

Któż z nas nie marzył kiedyś o karierze zawodowego piłkarza? Jako dorastający chłopcy zdobywaliśmy status gwiazdy na szkolnym boisku lub na podwórku w kamienicy. Aktywnie czy biernie - zawsze kibicujemy podczas meczów.

Trzeba też jasno podkreślić, że częsta aktywność fizyczna przynosi bardzo wiele korzyści dla zdrowia:

  • zwiększają wydolność umysłową,
  • podnosi poziom serotoniny i ogranicza ryzyko zachorowania na depresję,
  • wzmacnia system immunologiczny,
  • powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi,
  • przyśpiesza przemianę materii,
  • obniża ryzyko powstawania zaburzeń sercowo-naczyniowych.

Motoryzacja, czyli o miłości do czterech kół (najlepiej z aluminiowymi felgami) 

Obserwując wielogodzinne majsterkowanie przy silniku, pastowanie każdego zadrapania na błotniku, można zacząć się zastanawiać nad rodzajem przyjemności, jaka płynie z takich prac – a wszystko to dopóki samemu nie zaangażujemy się w znajdowanie usterek we własnym aucie. Zapach palonej gumy czy ryk silnika może stać się częścią naszej pasji. Kiedy już odkryjemy w sobie fana motoryzacji, warto zastanowić się, czy nie uczynić ze swojego zamiłowania – zatrudnienia na pełen etat, bo nic nie daje takiej satysfakcji jak praca z pasją.

Poszukiwanie skarbów

Przypadek złotego pociągu rozpalił wyobraźnie wszystkich mężczyzn, a zwłaszcza pasjonatów historii. W ostatnim czasie w Polsce zapanowała moda na poszukiwanie wszelakich rzeczy, z nadzieją na znalezienie czegoś niezwykłego, co uda się spieniężyć.

Bylibyśmy niesprawiedliwi, gdy to zainteresowanie sprowadzić jedynie do satysfakcji z pozyskania materialnych korzyści. Wielogodzinne przeczesywanie opuszczonego terenu z wykrywaczem metali, niesie ze sobą coś jeszcze – przygodę. Istnieje wiele legend i opowiadań regionalnych, która snują rozmaite historie. Cierpliwa wędrówka po zapomnianych miejscach, z mapą w ręku i zdolnością łączenia faktów - nie tylko tych historycznych, może naprawdę przynieść nam wiele przygód i zabawy. Pamiętajmy o odpowiednim sprzęcie i stosownych pozwoleniach.

Survival 

Czyli umiejętność przetrwania w każdych warunkach, zwłaszcza tych ekstremalnych. Jest to rodzaj aktywności, która z powodzeniem może być nazywana sztuką samodoskonalenia umiejętności przetrwania – konfrontowania zagrożenia z potencjałem swoich umiejętności.

Na odludziu, w górach, lasach w skrajanych warunkach pogodowych – bez cywilizacyjnych udogodnień, przetrwanie wymaga wielu umiejętności. Z tego względu ten rodzaj aktywności bywa nazywany multidyscyplinarnym, ponieważ łączy ze sobą podstawową wiedzę z wielu dziedzin życia np.: fizyki, chemii, geografii.

Jakie jest prawdziwe męskie hobby?

Prawdziwe męskie hobby poszerza horyzonty myślowe, rozwija umiejętności, ale przede wszystkim pozwala się zrelaksować i zdystansować do problemów dnia codziennego. 

5 listopada 2019 Sport i hobby